Interwały

Nie lubię interwałów.

Szpinaku na przykład też nie lubię – próbowałem się do niego przekonać, ale jakoś mi się nie udało. Niektórzy (w tym moja szanowna Małżonka – O.) twierdzą, że szpinak jest super, szczególnie z makaronem. Ja tak nie uważam – chyba jednak wolę interwały 🙂

Dzisiaj 2. dzień (dlaczego przy „2” postawiłem kropkę? może o tym innym razem 😉 ) przygotowań do 13. Maratonu Poznańskiego – i tak się składa, że zgodnie z planem, który sobie z O. założyliśmy, dzisiaj akurat wypada trening interwałowy. Część z Was pewnie wie, o co chodzi, co to jest… jeśli są jednak tacy, którzy nie do końca się orientują, służę własnym, amatorskim wyjaśnieniem:

Wychodzisz na dwór (nie dotyczy tych, którzy wolą biegać po domu – ale tacy pewnie tutaj nie zaglądają), truchtasz sobie, truchtasz – i tak 5 min. Patrzysz na zegarek (stoper, chronometr, komórkę, pulsometr – co kto ma, co kto lubi) i gdy widzisz, że właśnie z 4:59 robi się 5:00 zaczynasz gonić wyimaginowany autobus, który właśnie odjeżdża z przystanku po drugiej stronie Placu Dąbrowskiego (wersja dla przyjaciół z Łodzi) czy Ronda Kaponiera (wersja dla przyjaciół z Poznania… inne miasta później 😉 ). Gonisz ile sił w nogach i płucach… ale po 15 sekundach zauważasz, że to nie twoja linia… uff… można odpocząć. Przechodzisz więc do truchtu i powolutku się przemieszczasz do przodu. Po kolejnych 45 sekundach (czasomierz pokazuje 6:00) zauważasz kolejny autobus – czyli: gazu! Prawie ile fabryka dała… I tak 20 sekund… później trucht 40 sekund. Kolejne etapy to np. bieg 25″ i trucht 35″, bieg 30″ i trucht 30″ i tak dalej, i tak dalej… aż stwierdzisz, że pierniczysz to wszystko i wracasz do domu 🙂 Najlepiej truchtem.

PS: można oczywiście gonić odjeżdżający pociąg, ale po szynach niewygodnie się biega.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s